
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 90 pF |
| Voltage Rating (DC) | 31 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 300 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Voltage Rating (AC) | 25 V |
| Height | 330 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 800 µm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Max Voltage Rating (DC) | 31 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Max Supply Voltage | 25 V |
| Clamping Voltage | 67 V |
| Varistor Voltage | 39 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 25 V |
| Max Surge Current | 30 A |
| Energy | 300 mJ |
| ESD Protection | Yes |
| Clamping Current | 1 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Surge Energy Rating | 300 mJ |
| Peak Surge Current | 30 A |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
